Menu
🔍 Uitgebreid zoekfilter ⚡ Last Minutes 🏡 Huis kopen 📝 Verhuur of verkoop uw huis ❤️ Favorieten 🔑 Eigenaren login 📰 Nieuwsbrief aanmelden 📧 Contact
🌐 Translate / Übersetzen / Traduire

⛷️ Wintersport in Frankrijk

Van de machtige Alpen tot de charmante Pyreneeën - ontdek de beste skigebieden van Frankrijk met live webcams, sneeuwzekerheid en vakantiehuizen nabij de pistes.

🏔️ 350+
Skigebieden
❄️ 10.000+
km pistes
📹 270+
Live webcams
🏠 800+
Vakantiehuizen

👇Selecteer een button uw ski gebied👇

🏔️ Noordelijke Alpen

Rhône-Alpes (Savoie & Haute-Savoie) — Het grootste skigebied van Europa met honderden kilometers pistes tot 3.500 meter hoogte.

Les 3 Vallées

Val Thorens, Méribel, Courchevel, Les Menuires
1.100 - 3.230 m
600 km pistes • Seizoen: nov-mei
❄️ Sneeuwzekerheid 95%
🎿 600 km pistes
📅 nov-mei
❄️ 45% kunstsneeuw
⛰️ Tot 3.230m

Tignes / Val d'Isère

Espace Killy
1.550 - 3.456 m
300 km pistes • Seizoen: sep-mei
❄️ Sneeuwzekerheid 98%
🎿 300 km pistes
📅 sep-mei
❄️ 35% kunstsneeuw
⛰️ Tot 3.456m

Paradiski

La Plagne, Les Arcs
1.200 - 3.250 m
425 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 90%
🎿 425 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 55% kunstsneeuw
⛰️ Tot 3.250m

Les 2 Alpes

Gletsjerskiën mogelijk
1.300 - 3.600 m
200 km pistes • Seizoen: nov-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 95%
🎿 200 km pistes
📅 nov-apr
❄️ 40% kunstsneeuw
⛰️ Tot 3.600m

Alpe d'Huez

Grandes Rousses
1.100 - 3.330 m
250 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 90%
🎿 250 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 50% kunstsneeuw
⛰️ Tot 3.330m

Portes du Soleil

Morzine, Avoriaz, Les Gets
950 - 2.275 m
650 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 75%
🎿 650 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 60% kunstsneeuw
⛰️ Tot 2.275m

Chamonix Mont-Blanc

Vallée de Chamonix
1.035 - 3.842 m
170 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 85%
🎿 170 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 25% kunstsneeuw
⛰️ Tot 3.842m

Le Grand Massif

Flaine, Les Carroz, Samoëns
700 - 2.500 m
265 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 80%
🎿 265 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 45% kunstsneeuw
⛰️ Tot 2.500m

☀️ Zuidelijke Alpen

Provence-Alpes-Côte d'Azur — Combineer zon en sneeuw! Hoog in de bergen skiën, binnen een uur op het strand.

Serre Chevalier

Briançon, Chantemerle, Villeneuve
1.200 - 2.800 m
250 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 85%
🎿 250 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 55% kunstsneeuw
⛰️ Tot 2.800m

Vars / Risoul

La Forêt Blanche
1.650 - 2.750 m
185 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 80%
🎿 185 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 40% kunstsneeuw
⛰️ Tot 2.750m

Isola 2000

Mercantour
1.800 - 2.610 m
120 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 85%
🎿 120 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 60% kunstsneeuw
⛰️ Tot 2.610m

Montgenèvre

Via Lattea (grens Italië)
1.850 - 2.700 m
100 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 90%
🎿 100 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 45% kunstsneeuw
⛰️ Tot 2.700m

🌄 Franse Pyreneeën

Grens Frankrijk / Spanje / Andorra — Authentieke sfeer, lagere prijzen en prachtige vergezichten. Een verrassend alternatief voor de Alpen.

Grand Tourmalet

La Mongie, Barèges, Pic du Midi
1.250 - 2.500 m
100 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 80%
🎿 100 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 65% kunstsneeuw
⛰️ Tot 2.500m

Saint-Lary-Soulan

Vallée d'Aure
1.680 - 2.515 m
100 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 85%
🎿 100 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 55% kunstsneeuw
⛰️ Tot 2.515m

Ax-les-Thermes

Ax 3 Domaines
1.400 - 2.400 m
80 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 75%
🎿 80 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 50% kunstsneeuw
⛰️ Tot 2.400m

Font-Romeu / Pyrénées 2000

Cerdagne
1.700 - 2.213 m
58 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 80%
🎿 58 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 70% kunstsneeuw
⛰️ Tot 2.213m

Peyragudes

Peyresourde-Agudes
1.600 - 2.400 m
60 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 80%
🎿 60 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 50% kunstsneeuw
⛰️ Tot 2.400m

Cauterets

Le Lys, Pont d'Espagne
1.350 - 2.450 m
36 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 75%
🎿 36 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 45% kunstsneeuw
⛰️ Tot 2.450m

Les Angles

Capcir
1.600 - 2.400 m
55 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 80%
🎿 55 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 60% kunstsneeuw
⛰️ Tot 2.400m

Piau-Engaly

Hoogste Pyreneeën resort
1.420 - 2.528 m
65 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 85%
🎿 65 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 45% kunstsneeuw
⛰️ Tot 2.528m

Luz-Ardiden

Vallée de Luz
1.680 - 2.500 m
60 km pistes • Seizoen: dec-apr
❄️ Sneeuwzekerheid 75%
🎿 60 km pistes
📅 dec-apr
❄️ 50% kunstsneeuw
⛰️ Tot 2.500m

🌋 Massif Central

Auvergne (Puy-de-Dôme & Cantal) — Verrassend skiën in het hart van Frankrijk! Vulkanische bergen, rustige pistes en zeer betaalbaar.

Super-Besse

Puy de Sancy, Auvergne
1.350 - 1.850 m
43 km pistes • Seizoen: dec-mrt
❄️ Sneeuwzekerheid 65%
🎿 43 km pistes
📅 dec-mrt
❄️ 80% kunstsneeuw
⛰️ Tot 1.850m

Le Mont-Dore

Puy de Sancy
1.200 - 1.846 m
33 km pistes • Seizoen: dec-mrt
❄️ Sneeuwzekerheid 60%
🎿 33 km pistes
📅 dec-mrt
❄️ 75% kunstsneeuw
⛰️ Tot 1.846m

Le Lioran

Monts du Cantal
1.160 - 1.850 m
60 km pistes • Seizoen: dec-mrt
❄️ Sneeuwzekerheid 65%
🎿 60 km pistes
📅 dec-mrt
❄️ 70% kunstsneeuw
⛰️ Tot 1.850m

Chastreix-Sancy

Puy de Sancy zuidkant
1.350 - 1.730 m
18 km pistes • Seizoen: dec-mrt
❄️ Sneeuwzekerheid 55%
🎿 18 km pistes
📅 dec-mrt
❄️ 65% kunstsneeuw
⛰️ Tot 1.730m

🌲 Vogezen

Grand Est (Lorraine & Alsace) — Rustig en gemoedelijk skiën, dichtbij Nederland en België. Ideaal voor beginners en families.

La Bresse Hohneck

Grootste in de Vogezen
900 - 1.350 m
50 km pistes • Seizoen: dec-mrt
❄️ Sneeuwzekerheid 60%
🎿 50 km pistes
📅 dec-mrt
❄️ 80% kunstsneeuw
⛰️ Tot 1.350m

Gérardmer

Perle des Vosges
900 - 1.150 m
40 km pistes • Seizoen: jan-mrt
❄️ Sneeuwzekerheid 55%
🎿 40 km pistes
📅 jan-mrt
❄️ 85% kunstsneeuw
⛰️ Tot 1.150m

Le Markstein - Grand Ballon

Hoogste punt Vogezen
1.050 - 1.424 m
20 km pistes • Seizoen: dec-mrt
❄️ Sneeuwzekerheid 55%
🎿 20 km pistes
📅 dec-mrt
❄️ 70% kunstsneeuw
⛰️ Tot 1.424m

Ventron

Ermitage Frère Joseph
850 - 1.110 m
12 km pistes • Seizoen: dec-mrt
❄️ Sneeuwzekerheid 50%
🎿 12 km pistes
📅 dec-mrt
❄️ 75% kunstsneeuw
⛰️ Tot 1.110m

Lac Blanc

Kaysersberg vallei
900 - 1.200 m
14 km pistes • Seizoen: dec-mrt
❄️ Sneeuwzekerheid 55%
🎿 14 km pistes
📅 dec-mrt
❄️ 70% kunstsneeuw
⛰️ Tot 1.200m

Le Champ du Feu

Elzas, dichtbij Straatsburg
1.000 - 1.100 m
15 km pistes • Seizoen: dec-feb
❄️ Sneeuwzekerheid 45%
🎿 15 km pistes
📅 dec-feb
❄️ 80% kunstsneeuw
⛰️ Tot 1.100m

📅 Wanneer naar de wintersport?

Het Franse skiseizoen loopt van november tot mei, afhankelijk van de hoogte en locatie van het skigebied.

Nov
Opening
Dec
Goed
Jan
Top!
Feb
Top!
Mrt
Goed
Apr
Lente
Vroeg seizoen
Goed seizoen
Topseizoen
Lente-skiën

💡 Tips voor je wintersportvakantie

🎫

Skipas vooraf boeken

Online skipassen zijn vaak 5-10% goedkoper. Boek minimaal een week van tevoren.

🏠

Huisje op 30-60km

Verblijf buiten het skigebied voor lagere prijzen. Restaurants en winkels zijn tot 50% goedkoper!

📅

Timing is alles

Januari en maart zijn rustiger en goedkoper dan de kerst- en voorjaarsvakantie.

🚗

Winterbanden verplicht

In berggebieden zijn winterbanden of sneeuwkettingen verplicht van 1 nov - 31 maart.

📹 Live Webcams - Sneeuwcondities bekijken

Bekijk de actuele sneeuwcondities via betrouwbare webcam-bronnen. Deze sites verzamelen live beelden van honderden camera's in Franse skigebieden.

📷

France Montagnes

Officiële webcams van alle Franse bergstations

Bekijk webcams →
📷

Skiresort.info

274 webcams met live updates en sneeuwdieptes

Bekijk webcams →
📷

OnTheSnow

Sneeuwcondities en weersverwachtingen

Bekijk webcams →
📷

Snow-Online

Live streaming webcams en weer

Bekijk webcams →

💡 Tip: Webcams kunnen 's nachts of bij slecht weer offline zijn. De officiële resort-webcams (via de "Webcams" knop bij elk skigebied) zijn meestal het meest betrouwbaar.

❄️ Over kunstsneeuw in Frankrijk

Ongeveer 40% van de Franse skipistes kan worden voorzien van kunstsneeuw - aanzienlijk minder dan Oostenrijk (70%) of Italië (90%). Franse resorts investeren steeds meer in "groene" sneeuwkanonnen die energie- en waterefficiënter zijn.

Kunstsneeuw werkt alleen bij: temperaturen onder 0°C, lage luchtvochtigheid, en voldoende wateraanvoer. Bij warm weer kunnen ook sneeuwkanonnen geen sneeuw produceren.

❓ Veelgestelde vragen

Wanneer is het skiseizoen in Frankrijk? +

Het Franse skiseizoen loopt meestal van eind november tot eind april. Hooggelegen resorts zoals Val Thorens en Tignes openen al in november en blijven open tot mei. De gletsjers van Tignes en Les 2 Alpes bieden zelfs in september en oktober skimogelijkheden.

Welke skigebieden zijn het meest sneeuwzeker? +

De meest sneeuwzekere resorts liggen boven 2000 meter: Val Thorens (tot 3230m), Tignes/Val d'Isère (tot 3456m), Les 2 Alpes (tot 3600m met gletsjer) en Alpe d'Huez (tot 3330m). Deze gebieden hebben 85-98% sneeuwzekerheid gedurende het seizoen.

Hoeveel kunstsneeuw wordt er gebruikt in Frankrijk? +

Ongeveer 40% van de Franse skipistes kan worden voorzien van kunstsneeuw. Dit is lager dan Oostenrijk (70%) en Italië (90%). Franse resorts investeren steeds meer in "groene" sneeuwkanonnen die energie- en waterefficiënter zijn.

Wat is de beste tijd om te skiën in Frankrijk? +

Begin december tot half december: rustig, goede sneeuw in hooggelegen resorts. Half januari tot begin februari: topsneeuw, minder druk dan kerstvakantie. Eind maart tot begin april: lente-skiën met zon, langere dagen en vaak scherpe prijzen.

Zijn de Pyreneeën een goed alternatief voor de Alpen? +

Absoluut! De Pyreneeën bieden authentieke sfeer, lagere prijzen (skipassen 15-20% goedkoper) en minder drukte. De pistes zijn kleiner maar charmant, en de Zuid-Franse/Spaanse cultuur is een unieke bonus. Nadeel: iets langere reistijd vanuit Nederland/België.

Kan je skiën in het Massif Central? +

Ja! Het Massif Central (Auvergne) biedt verrassend goede skimogelijkheden rond de vulkaan Puy de Sancy. Super-Besse, Le Mont-Dore en Le Lioran hebben samen ruim 130 km pistes. Het is minder hoog (max 1850m) dus sneeuwzekerheid is lager, maar de prijzen zijn zeer betaalbaar en het is rustiger dan de Alpen. Ideaal voor families en beginners!

Hoe betrouwbaar zijn de webcams? +

De officiële resort-webcams (via france-montagnes.com of de resort websites) zijn het meest betrouwbaar. Sites zoals skiresort.info en onthesnow.co.uk aggregeren webcams van verschillende bronnen. Sommige webcams gaan 's nachts offline of bij slecht weer.

🎿 Op naar de sneeuw!

Ontdek onze vakantiehuizen in de buurt van de Franse skipistes

⚠️ Wees voorzichtig op de pistes en kom weer heel thuis!