Omschrijving van dit vakantiehuis

Ons huis ligt buiten het dorp Oms op 450 m hoogte in het bosrijke gebergte van de Aspres. Er is een prachtig uitzicht vanuit het huis en de tuin op de oostelijke uitloper van de Pyreneëen en het dal van de Tech. We hebben 2 ruime terrassen, met voldoende schaduw. Noodzakelijk, daar de zon pas rond 6 uur achter de berg verdwijnt. Bij het zwembad van 5-10 meter ligt een ruim grasveld voor badminton, voetballen enz en een gravel jeu de boules baan. Het is goed chillen in de diverse hangmatten en tuinstoelen. Om het zwembad is een hek, om jonge kinderen te weerhouden direct in de pool te lopen. De toegang tot het terras is vanuit de woon- en eetkamer met 2x een openslaande deur te bereiken. De ruime keuken is apart van de woonkamer en is recent gemoderniseerd.
Vanuit de woonkamer kom je in de op split-level gelegen 2-persoons slaapkamer met aangrenzende badkamer/toilet, tevens bereik je zo ook de mezannine ( bibliotheek). Op de begane grond bevinden zich de gang de overige slaapkamers, toilet en 2e badkamer. Deze slaapkamers zijn een 2-persoons slaapkamer en een jongerenkamer met een stapelbed en een los bed. Daar het huis dikke muren heeft, is het ook in de warme zomer koel in huis. Aan de bergkant van onze villa ligt een ruime parkeerplaats en een overkapte dubbele parkeerplaats. Daarachter ook ons bos met boogschietbaan en klim en klauter mogelijkheden. Op diverse plaatsen vindt buiten watertappunten en contactdozen, waar men elektrische fietsen of een elektrische auto kan opladen (geen snellader).

De omgeving van deze vakantiewoning

Het dorp Oms is in 10 minuten te voet te bereiken. Het is een autenthiek frans bergdorp, waar al bewoning is sinds de 12e eeuw. We hebben een Auberge met restaurant. Vanaf acht uur kun je hier brood halen. Er wordt alle dagen tussen 12.00 en 14.30 uur, behalve woensdag, een menu du jour geserveerd va €10,50. Na 18.00 uur kunt u voor het dinner in het restaurant terecht. ‘s Morgens zijn het postkantoor en de Mairie geopend.
De omgeving biedt verder een groot scala aan sportieve en toeristische attracties. Wandelen direct vanuit huis, hiken in de Pyreneëen en vele mountainbike pistes door de bossen. Er wordt veel geracefietst en in het dal en aan de kust lopen vele gemarkeerde fietsroutes, oa de voie verte. In Ceret zijn supermarkten, winkels, bars, restaurants, musea en de bekende zaterdagmarkt. Als men naar de kust wil, zijn oa de prachtige plaatsjes zoals Collioure, Argelés, Banyuls, Port Vendres en Leucate een must aan de Côte Vermeille. In Ceret overigens een Office de Toerisme met vele tips, ook op muzikaal en theatraal gebied.
We hebben een uitgebreide bibliotheek met oa wandel- en fietskaarten in de wijde omgeving.

Tip: Ontdek ons departement Pyrénées Orientales! Vol tips, foto's en inspiratie voor lekker eten, cultuur, natuur en nog veel meer.

👌 Extra tip: Interactieve landkaart! Bekijk de interactieve landkaart en zie waar de bakker, supermarkt, dokter, en ziekenhuis zit maar ook waar de restaurants zijn en waar u fietsen kunt huren en nog veel meer interessante dingen allemaal in de buurt van ons huis.

Sportmogelijkheden in de omgeving

🚶 Wandelen
🚴 Fietsen
🏊 Zwemmen
🧗 Bergsporten
🐎 Paardrijden
🏄 Windsurfen / Zeilen
🪁 Kitesurfen
🤿 Duiken

Informatie voor de huurder

Wij wonen zelf gedurende de herfst en de winter in “Bellavista” en de huurders hebben beschikking over ons linnengoed, handdoeken, badlakens en keukenlinnen. Op de bedden liggen dekbedden en kussens.
Op tafel leggen we ons livre d’or, waarin alle ins en outs van het huis, de tuin en de omgeving staan vermeld.
Het hele zuid-westen van de Languedoc is uiterst brandgevoelig. Vaak is er in de zomermaanden een verbod op open vuur buiten. Om dan toch buiten te kunnen bbqen is een electrische barbeque aanwezig.
We hebben goed en snel internet via wifi. Tv gaat via een satelietontvanger met oa de meeste Nederlandse zenders.

💡 Let op:
🚭Roken is niet toegestaan in dit vakantiehuis.
🐕Huisdieren zijn welkom na overleg.