Omschrijving van dit vakantiehuis

✅ Indien u binnen 15 dagen voor aankomst reserveert dan ontvangt u een last minute korting van 10%. Controleer s.v.p. de kalender welke weken nog op korte termijn vrij zijn. De korting is onder voorbehoud van reeds aangeboden kortingen ter voorkoming van dubbele kortingen.
"Relais de Chasse" in het gehucht Velleneuve was oorspronkelijk een uit einde 18e eeuw daterende jagershut. In oorsprong een stuk kleiner dan het huidige huis; de "caves" onder het huis geven ongeveer de grootte bovengronds van destijds aan.

Jagers van de hertog van Sully die in zijn opdracht op b.v. everzwijnen jaagden, vonden hier een plek om te overnachten. De buit werd dan in de oudste/kleinste cave ondergebracht.

Vandaag de dag is het een comfortabel huis, van alle gemakken voorzien met ruime badkamer, keuken en vier slaapkamers, woonkamer met open haard. Er zijn slaapplaatsen voor 8 personen. Natuurlijk kunnen kleinere kinderen bij de ouders op de kamer slapen indien nodig. De woonkamer heeft een karakteristiek houten balkenplafond. Onder het huis liggen de sfeervolle "caves". Neem er eens een kijkje en proef de sfeer van het verleden...

De tuin heeft diverse niveau's en zowel zonaanbidders als schaduw liefhebbers komen er aan hun trekken.

De omgeving van deze vakantiewoning

Velleneuve is een "hameau" (gehucht) wat valt onder het plaatsje Voudenay, ca 3 kilometer verderop. In Velleneuve zijn geen winkels, voor de dagelijkse boodschappen bent u aangewezen op Arnay-le-Duc, ca 8 kilometer naar het noordoosten.
Arnay le Duc is een oud dorp met veel kleine steegjes die nog echt aan de oude tijd doen herinneren. Vlak bij Arnay le Duc ligt het Etang de Fouché, een meer waar gezwommen en geluierd kan worden aan het kleine maar fijne strandje. Een klein barretje verkoopt drankjes en ijs (juli en augustus). U kunt het hele meer rondwandelen op een goed pad en zo de omgeving van alle kanten bekijken.

Houdt u van wandelen en/of fietsen dan kunt u hier uw hart ophalen. De wijde omgeving is zeer rustig en heeft een prachtige natuur. De grens van de Morvan is 3 km. van ons verwijderd. Prachtige dorpjes, rustiek gelegen en vaak met een goed, Bourgondisch restaurant.
Verderop in de Morvan (30-50 km) vindt u de meren Lac des Settons en Lac de Pannesieres, watersport en recreeren zijn hier ideaal.

Gaat u verder weg dan is Beaune een absolute must. Prachtige stad met een rijke geschiedenis en rondom de stad de beroemde wijnvelden van de Grandes Crues. De Route des Grandes Crues is zeer de moeite waard.

Bijna een must met kinderen is het klim-en klauterbos "Acrogivry" in Givry, zo'n uurtje rijden richting Chalon sur Saone (acrogivry.fr). Kinderen vanaf een jaar 0f 4 kunnen al een klein parcours doen en voor de die-hards is er de zwarte route, zeer uitdagend! Ook opa en oma zullen het prachtig vinden, ze kunnen toekijken met een kopje koffie of meelopen met de groep. Voor ieder wat wils!

Paardrijden? Dan zit u letterlijk en figuurlijk goed: er zijn een aantal maneges in de wijde omgeving. Neem contact met ons op en bespreek uw wensen met ons.

In Barnay (ca 7 km) de slakkenkwekerij die te zien was in het programma van Ilja Gort op 4 april 2016. Rondleidingen mogelijk vanaf 5/6 personen.
escargot-morvandiau.fr

Bourgondisch eten kan natuurlijk overal in deze streek en er is voor iedereen wel wat te vinden. In Arnay-le-Duc bijvoorbeeld vindt u
Café du Nord, het op twee na oudste café van Frankrijk, met een prettig (bio)menu en specifieke ambiance. Maar ook Le Dauphiné is zeer de moeite waard.
Sinds 2022 is het centraal gelegen kasteel omgetoverd in een fijn restaurant met een prima kaart, u kunt in de tuin heerlijk genieten!...

👌 Extra tip: Interactieve landkaart! Bekijk de interactieve landkaart en zie waar de bakker, supermarkt, dokter, en ziekenhuis zit maar ook waar de restaurants zijn en waar u fietsen kunt huren en nog veel meer interessante dingen allemaal in de buurt van ons huis.

Sportmogelijkheden in de omgeving

🚶 Wandelen
🚴 Fietsen
🏊 Zwemmen
🎣 Vissen
🏌 Golfen
🎾 Tennissen
🐎 Paardrijden

Informatie voor de huurder

Verhuur vanaf 3 nachten! Geen verplichte aankomst- of vertrekdag!
Laagseizoen: jan - mei en okt - dec.
Prijs per week € (2024) v.a. €735,- (€105 per nacht);
(in het laag- en middenseizoen wordt de werkelijk verbruikte energie (butagas) berekend via de gasmeter;
alle kamers zijn centraal verwarmd en er is hout voor de open haard;
Middenseizoen: juni en september en vakantieperiodes buiten het hoogseizoen.
Prijs per week € (2024) v.a. €895 (€128 per nacht);
Hoogseizoen: juli en augustus.
Prijs per week: € (2024) v.a. €1150,- (€164 per nacht)
Borg (sleutels e.d) : € 100,-
verplichte schoonmaakkosten: € 50,-
Mogelijkheid tot huur van beddengoed en handdoeken: Prijs per kamer per week € 15,- (aanbevolen)

💡 Let op:
🚭Roken is niet toegestaan in dit vakantiehuis.
🐕Huisdieren zijn welkom na overleg.