Omschrijving van dit vakantiehuis

Wees welkom in onze authentieke, sfeervol verbouwde boerderij uit het begin van de 19e eeuw!
Op een prachtige, rustige locatie met veel privacy geniet u van de frisse, pure lucht en het weidse uitzicht over de groene heuvels van de Ardèche. Het is een heerlijk gebied om te wandelen en te fietsen; ’s avonds is de stilte bijna tastbaar.
Indeling van het vakantiehuis
Begane grond
• Lichte, gezellige eetkeuken (24 m²) met eettafel, eenvoudig gasfornuis met oven, dubbele wasbak, antiek houtfornuis, grote koelkast met ruime vriezer, magnetron, broodrooster en koffiezetapparaat.
• Aangrenzend een knusse woonkamer (27 m²) met houtkachel, bankje, twee fauteuils, eettafel en openslaande deuren.
• Via de gang bereikt u een separaat toilet en de badkamer met inloopdouche, wastafel en wasmachine.
Bovenverdieping
• Twee lichte slaapkamers met uitzicht op tuin, boomgaard, bos en bergen.
o Ouderslaapkamer: 33 m² met openslaande deuren naar een beschut terrasje.
o Tweede slaapkamer: 14 m².
• Bedden: één tweepersoonsbed (2,00 × 1,40 m) en twee eenpersoonsbedden (2,00 × 0,90 m). Dekbedden: 2× tweepersoons, 2× eenpersoons.
Buiten
Rondom het huis liggen terrassen, een stenen schuur, een boomgaard en kleine weitjes. Achter het huis loopt een romantisch paadje langs twee huizen naar een beekje. Steek je het beekje over en sla je linksaf, dan kun je een mooie rondwandeling maken van 30–45 minuten. Het pad over de beek is wat ruig; stevige schoenen zijn aan te raden. Het kan gebeuren dat je onderweg de ezel en enkele schapen van de buurman (300 m bergop) tegenkomt.
Het huis ligt op het zuiden, waardoor u de hele dag van de zon kunt genieten op een van de drie terrassen—of juist van de schaduw onder de lindeboom—met het eigen bos en het betoverende, weidse uitzicht binnen handbereik.

De omgeving van deze vakantiewoning

Omgeving

Het vakantiehuis ligt in het indrukwekkende landschap rond de Mont Mézenc en de Gerbier de Jonc, de bron van de Loire. In deze omgeving kunt u prachtig wandelen, fietsen en paardrijden.

Op een klein kwartier rijden bevindt zich Lac Devesset, een groot meer waar u kunt zwemmen, waterfietsen en windsurfen. Voor verkoeling op kleinere schaal is er de rivier de Doux bij Labatie d’Andaure (Plan d’Eau).

Dorpen en stadjes in de buurt

Saint-Jeure-d’Andaure: op 3 minuten rijden, met een gezellig restaurant en terras.

Saint-Agrève: op 12 minuten rijden, met een grote maandagmarkt, supermarkten, uitstekende bakkers en gezellige terrasjes.

Lamastre: dinsdagmarkt, ca. 30 minuten rijden.

In veel omliggende dorpen worden in de zomer brocantes en openluchtconcerten georganiseerd; ook in de kleine kerkjes zijn vaak mooie muziekuitvoeringen.

Eten & winkelen
In Saint-Agrève, Le Chambon-sur-Lignon en Lamastre vindt u supermarkten, winkels, kappers, terrassen en vele goed betaalbare restaurants.

Het middeleeuwse Desaignes (ca. 20 minuten rijden) is absoluut een bezoek waard, met o.a. het heerlijke vegan restaurant L’Âne Têtu. Ook in Labatie d’Andaure (10 minuten) kunt u prima eten.

Voor uitgebreid winkelen is Valence een aantrekkelijke stad met een sfeervol oud centrum.
Liefhebbers van architectuur kunnen in Firminy (richting Saint-Étienne) belangrijk werk van Le Corbusier bewonderen.

Tip: Ontdek ons departement Ardeche! Vol tips, foto's en inspiratie voor lekker eten, cultuur, natuur en nog veel meer.

👌 Super tip: Interactieve landkaart! Bekijk de interactieve landkaart en zie waar de bakker, supermarkt, dokter, en ziekenhuis zit maar ook waar de restaurants zijn en waar u fietsen kunt huren en nog veel meer interessante dingen allemaal in de buurt van ons huis.

Sportmogelijkheden in de omgeving

🚶 Wandelen
🚴 Fietsen
🏊 Zwemmen
🎣 Vissen
🚤 Waterski
🐎 Paardrijden
🏄 Windsurfen / Zeilen

Informatie voor de huurder

Bijzonderheden verhuur

Roken is in het huis strikt verboden.

In de zomermaanden geldt in deze regio, vanwege droogte en verhoogd brandgevaar, een verbod op barbecueën en open vuur. Dit geldt ook voor het weggooien van sigarettenpeuken en andere vuurbronnen.

Bij elke reservering wordt een aanbetaling van 50% van de huurprijs gevraagd, plus een borgsom van €150,-.

De eindschoonmaak (€60,-) is verplicht en reeds inbegrepen in de huurprijs.

Huurders dienen zelf linnengoed (lakens, handdoeken e.d.) mee te nemen.

Het huis is voorzien van een wasmachine, wasrek, strijkbout, strijkplank, koffiezetapparaat, magnetron, oven, broodrooster en cd-speler.

De huurprijs is inclusief 100 kWh elektriciteit per week, wat in de praktijk ruim voldoende blijkt.
Eventueel extra verbruik wordt achteraf verrekend tegen de lokaal geldende tarieven.

💡 Let op:
🚭Roken is niet toegestaan in dit vakantiehuis.
🐕Huisdieren zijn welkom na overleg.
⚠️Er is geen keuken- of bedlinnen aanwezig! U dient dit zelf mee te nemen!